Працівники закладу відвідують тренінги та підвищують свою кваліфікація. Досить актуальним на даний час є енергозбереження, даний тренінг відвідав працівник КНП «Лохвицький ЦПМСД» Лохвицької р.р., заступник головного лікаря з економічних питань – Барчук Ю.А.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на постійній основі проводить роботу щодо покращення рівня та якості життя населення країни, підвищення енергоефективності житлової та соціальної інфраструктури.

Реалізація заходів та завдань з підвищення енергоефективності соціальної інфраструктури, до якої, в першу чергу, належать медичні заклади, ведеться в тому числі за підтримки проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини та бенефіціаром якого виступає Мінрегіон.

У рамках реалізації проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» та за підтримки Мінрегіону, громадська організація «Екоклуб» в містах Чернігові та Сумах провела тренінги на тему: «Енергоменеджмент в лікарнях».

Від Мінрегіону в тренінгах, які відбулися 19-21 лютого 2019 року в м. Чернігові та 26-28 лютого 2019 року в м. Суми, взяли участь представники відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Савинкова Ірина та Мішіна Олена.

Навчання проводили експерти з енергоефективності, енергоменеджменту, технічних питань та фінансів.

Під час навчання особливу увагу було приділено таким питанням, як теорія енергоменеджменту лікарень, енергетичний бюджет та баланс установи, організація енергомоніторингу та оцінка потенціалу енергозбереження, технічні знання про будівлі і обладнання, а також пошук фінансування на енергоефективні заходи, подолання фінансових обмежень, накладених на бюджетні установи законодавством.

Учасники навчання розв’язували практичні кейси, розраховували фінансові витрати пов’язані з енергоефективністю. Під час тренінгу були застосовані сучасні навчальні методи, такі як мозкові штурми, рольові ігри, робота у групах, дискусії тощо.

Тренінги дали поштовх  більше 70 енергоменеджерам, які працюють у медичних закладах та управліннях/відділах охорони здоров’я міських рад та об’єднаних територіальних громад, удосконалити свої навички енергомоніторингу, дізнатися про нові фінансові механізми для збереження грошових ресурсів та почути про успішні практичні приклади ощадності, які вже впровадили їх колеги.