Через війну рф проти України в регіонах, де нині відбуваються повномасштабні військові дії, мають місце випадки безповоротної втрати медичної документації та медичних записів, у т.ч. що стосуються вакцинації як дітей, так і дорослих.

Відтак існує великий ризик того, що такі українці не зможуть підтвердити вакцинальний статус ні дітей, ні свій власний.

Однак вихід із такої ситуації є дуже простим – якщо у вас немає документального підтвердження вакцинального статусу чи бодай втрачено та не вносився медичний запис до електронної системи охорони здоров’я, для того, щоб мати впевненість у отриманні необхідного захисту від захворювань, курс профілактичних щеплень необхідно пройти ще раз.

При цьому щеплення треба проводити відповідно до Національного календаря щеплень країни перебування, що відповідає усім національним і міжнародним рекомендаціям та законодавству.

За даними ВООЗ імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від дифтериту, правця, кашлюку, кору й інших вакцинокерованих інфекцій.
В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань і їхніх наслідків.

Слід нагадати, що з початком війни ризики для всіх невакцинованих дітей і дорослих зростають. Для всіх дорослих потрібно кожні 10 років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом.

Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. Особливо під час війни. Вакцинуйтеся!