Звертаємо увагу, що Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом № 2393 від 1.11.2021 року розширило перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Відповідно до наказу обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину також підлягають співробітники:

– підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади,

–  установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів,

–  підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.  Працівники вищезазначених установ, які не вакцинуються проти COVID-19 до 9 грудня 2021 року  будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

Вакцинуватися від  COVID-19 можна як організовано, так і індивідуально,  самостійно обравши центр чи пункт вакцинації Полтавщини. На вакцинацію попередньо записуватися необов’язково. Достатньо мати з собою паспорт, декларацію з сімейним лікарем або ідентифікаційний код. Тестуватися на антитіла чи антигени до COVID-19 перед чи після щеплення не потрібно.

Детально про часи роботи центрів та пунктів вакцинації, що діють на Полтавщині, можна дізнатися тут: https://www.adm-pl.gov.ua/news/use-shcho-potribno-znati-pro-vakcinaciyu-…