У січні в Полтавській області зроблено 29 595 щеплень від коронавірусу, що навіть більше, ніж у грудні чи листопаді. Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак на апартній нараді 31 січня.

«Загалом сьогодні Полтавщина знаходиться на першому місці за кількістю вакцинованих осіб з усіх областей країни. За весь період пандемії в регіоні зроблено 1 273 324 ін’єкції, однією дозою щеплено 58% дорослого населення», – розповів Віктор Лисак.

На Полтавщині триває п’ятий етап вакцинації. Населення активно імунізується, отримуючи бустерну та додаткові дози щеплення. Наприклад, бустерну дозу отримали вже 21 313 осіб.

В області працюють 113 стаціонарних пунктів щеплень, 69 мобільних бригад та 14 центрів вакцинації населення. Зокрема, мобільні бригади розпочали організовані виїзди в маленькі населені пункти, де немає амбулаторій – https://www.adm-pl.gov.ua/news/grafik-viyizdu-mobilnih-brigad-dlya-vakcinaciyi-vrazlivih-grup-naselennya-vid-covid-19.

«Саме завдяки вакцинації область продовжує перебувати в «жовтій» зоні, рівень госпіталізації невеликий, а смертність від коронавірусу зменшилася, – розповів т.в.о голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін. – Так, багато людей хворіє на COVID-19, але якщо є щеплення – це в основному легкий перебіг захворювання: без ускладнень та госпіталізації. Тому громадам треба подбати про забезпечення високого рівня щеплення населення, бо на Полтавщині є громади, де вакциновані 70% жителів, а є й такі, де цей показник всього 27%».