Кашлюк – це бактеріальне інфекційне захворювання дихальної системи, що перебігає під виглядом затяжного бронхіту з тяжкими нападами кашлю. Причиною розвитку даного захворювання є грамнегативна аеробна паличка Bordetella pertussis, яка синтезує кашлюковий токсин.
Початком розвитку кашлюку є застуда, що супроводжується нежиттю, легким кашлем та невеликим підвищенням температури тіла. Через кілька тижнів кашель при вдиху стає спазматичним, гучним, що характерно більш для ночі.
Ця хвороба найбільш відома своїм характерним кашлем, який може тривати від кількох тижнів або навіть місяців. Особливо небезпечний кашлюк для маленьких дітей, у яких він може викликати серйозні ускладнення .
За даними МОЗ України цьогоріч за перші 2 місяці в Україні зафіксовано 515 хворих на кашлюк, що в 19 разів більше ніж в цей період 2023 року. Діагностується дане захворювання лише лікарем-педіатром, чи сімейним лікарем, на підставі проведених клініко-лабораторних обстежень.
Найкращий спосіб захистити себе від кашлюка – це вакцинація. В Україні вакцинація проти кашлюку визначена календарем профілактичних щеплень, які виконуються у віці 2-4-6 і 18 місяців життя.
Зазвичай кашлюк лікується вдома, а в тяжких випадках стаціонарно, під наглядом лікаря-інфекціоніста.
Щеплення є основним та надійним засобом профілактики від кашлюку.
Шановні батьки, не нехтуйте здоров’ям ваших дітей, своєчасно приводьте свою малечу на профілактичні щеплення .